Teröristlerce Baykan ilçesi Yarımca köyü girişine döşenen tuzakta el yapımı patlayıcı, Kaymakam Mehmet Kocabey' in makam aracının geçişi esnasında infilak ettirildi. Saldırı eyleminin ardından hemen beyanlarda bulunan İçişleri Bakanı olan  Süleyman Soylu, "Kaymakamımızın sağlık durumu iyi. Failler ile alakalı gerekli aramalar yapılıyor. Gereği yerine getirilecektir." dedi.

Bakan Soylu konuşmasında şunları söyledi:

KAYMAKAMIN SAĞLIK DURUMU İYİ

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu konuyla alakalı olarak, "Kaymakamamızın sağlık durumu iyi. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Kendisi ile sabah vakitlerinde konuştuk. Sağlığı yerinde. Valimiz de yanıbaşında. Allah' a çok şükürler olsun." açıklamasında bulundu.

GEREĞİNİ YERİNE GETİRECEĞİZ

İçişleri Bakanı Soylu, "Terör örgütüne karşı devam ettirilen bu büyük mücadelede hem sabrımızı zorlamaya hem de ortaya koymuş olduğumuz bu kararlılığı etkilemeye çalışacaklardır. Ne kararlılığımızda ne de sabrımızda herhangi bir farklılık sözkonsuu olacaktır. 20 Haziran'da Hakkari'de çok iyi yetişmiş bir vatan evladını kaybetmiştik. Murat Üçöz yüzbaşımız. Jandarma komondomuz fail olan iki kişiyi etkisiz hale getirdi. Yüzbaşımızın da kanı yerde kalmadı.Failler ile ilgili olarak gereği yerine getirilecektir." dedi.