Memleketi Sivas'ın Gürün ilçesinde katıldığı bayramlaşma programından sonra basın mensuplarının öğretmen atamalarına dair sorusu üzerine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu sene atama öngörülmediğini dile getirdi.

Yılmaz, "2018 senesinde öğretmen ataması yapacağız. Bütçe Meclis'e sunulsun, Meclis'ten çıkacak rakamı da dikkate alarak 2018 senesinde öğretmen atamasını gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

GEÇTİĞİMİZ TEMMUZ AYINDA ATAMA YAPILMIŞTI

Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik alımına ilişkin atama sonuçları az önce resmi site üzerinden adaylara duyurdu.

Öte yandan Milli eğitim Bakanlığı Ödüllendirme sistemine geçiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenler için yeni bir ödül sistemi hazırlıyor. Yeni ödül sisteminde öğretmenler, 'tecrübeli' ve 'başöğretmen' gibi kariyer basamaklarına göre ödül verilecek.

"HER SENE BAŞARILARINA TEKRAR BAKILACAK"

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin, Strateji Belgesi'nde bulunan öğretmenlerin kariyer merdivenine ilişkin etkinlikleri ilgili verileri aktardı.

Semih Aktekin, "Diğer alternatifler üzerinde çalışılıyor. Diyelim ki bir öğretmenimiz, tecrübeli ya da başöğretmen oldu, bu unvanı ilgili performans derecelerini koruduğu sürece devam ettirecek. Her yıl, öğretmenlerimizin performansına tekrar bakılacak. Kariyer sisteminin maddi yansımaları olacak. Ancak maddi yansımalar, Maliye'nin bütçe imkanları doğrultusunda belirlenecek." dedi.