Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, turizmcilerin, Kurban Bayramı tatilinin 6 ya da 10 gün olarak netleştirilip açıklanması beklentisine dair, "Antalya milletvekili olarak tercihimizi tabi ki turizmden tarafa kullanacağız. Fakat salı günü Bakanlar Kurulu’nda karara bağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, turizm sektörünün Kurban Bayramı tatilinin 6 veya 10 gün şeklindeki beklentilerinin 15 Ağustos Salı günü yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında karara bağlanacağını belirtti.


Vatandaşların büyük bir merakla beklediği Kurban Bayramı tatil süresiyle alakalı görüşünü turizmden tarafa kullanacağını dile getiren Bakan Çavuşoğlu, ekonomiyi de düşündüklerinin altını çizdi. Turizmdeki hareketliliğin sinerji yaratacağına dikkati çeken Mevlüt Çavuşoğlu, "Antalya milletvekili olarak tercihimizi, görüşümüzü tabi ki turizmden yana kullanacağız. Fakat tabi ki bu bir oy kullanma şeklinde değil de, Bakanlar Kurulu oturumu neticesinde karar verilecektir" dedi.

REİS-İ CUMHUR DA 10 GÜNDEN YANA

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan "Şu anda tabii Hükümet bu 10 günü programına aldı çalışmalarına devam ediyor. Hakikaten uygunsa turizm açısından olumlu olur. Turizm sektöründeki açığımızı hızla kapama fırsatı verir. Salı günü Bakanlar Kurulu var. Hayırlı bir adım olur diye umut ediyorum" ifadelerini kullandı. Başbakan Binali Yıldırım, Kurban Bayramı tatili hakkında açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, bayram tatili için kararın salı günkü Bakanlar Kurulu'nda verileceğini söyledi.