Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, partisinin ilçe başkanlığı tarafından Demre ilçesindeki kültür merkezinde yapılan bayramlaşma programında, hizmet için yola çıktıklarını ve milletin hizmetkarı olduklarını belirtti.

Teröristlerle mücadele edilerek ülkeden defedildiğini kaydeden Çavuşoğlu, bu millette kimsenin baş edemeyeceğini, diz çöktüremeyeceğini, bayrağı indiremeyeceğini, ezanı susturamayacağını dile getirdi.

Çavuşoğlu, terörün her türlüsüyle mücadele edildiğine dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Terörle mücadele edeceğiz. Yok efendim, 'Onlara Almanya kucak açıyormuş.' 'Evet' açıyor. Bazı Avrupa ülkelerine nerede bir FETÖ'cü varsa sığınıyor. Veriyorsunuz izinleri. Onlara niye sahip çıkıyorsunuz? Bir FETÖ'cüyü tutukladığımız zaman Almanya ilk önce ayağa kalkıyor. Sana ne oluyor? Hayır sana ne oluyor? Aynı zamanda Türkiye vatandaşı, 'Benim vatandaşımı neden tutukluyorsun?' diyor. Benim de vatandaşım sana ne. FETÖ'cüyse bu darbe teşebbüsünün içindeyse, destek olduysa sen niye sahip çıkıyorsun? Niye bu kadar rahatsız oluyorsun? Bizim vatandaşları sana rehin olarak vermedik ki. Suç işleyen biri varsa yargı kararını verir. Sende bağımsız yargı var. 4 bin 500 dosya var. Cumhurbaşkanımız hep söylüyor. PKK'lılar... Sonuç... 10 sene oldu. Bugüne kadar 3 dava sonuçlandı. Niye sonuçlandırmıyorsunuz. 10 vatandaşımızı NSU davasında Neonazicilere katlettirdiniz. Hem de istihbaratın senin destek oldu."

Tüm şahitlerin de tek tek yok edildiğini vurgulayan Çavuşoğlu, sorulduğunda "yargı" denildiğini belirtti.