Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 22. Dünya Petrol Kongresi dahilinde kongre katılımcılarıyla Dolmabahçe Sarayı'nda verdiği akşam yemeğinde bir araya geldi.

Albayrak, yaptığı konuşmasında, buluşmadan hissettiği memnuniyeti ifade ederek, "Bugünün oldukça yoğun geçen gündeminden bir an olsun sizleri ayırabilmekti amacımız. Umarım İstanbul’da güzel anılar toplamışsınızdır. Üç gün daha sürecek olan faaliyette 22. Dünya Petrol Kongresi'nin hepimiz için verimli ve önemli neticeler çıkarmasını diliyorum." dedi.
Albayrak, kongrenin üç sene sonra ABD'nin Houston şehrinde yapılacağını hatırlatarak o zamana dek enerji dostu tartışmaların sürmesini dileyerek sözlerini noktaladı.

Bakan Albayrak'ın düzenlediği akşam yemeğine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü Genel Sekreteri Muhammed Barkindo, Pulitzer ödülü sahibi ve uluslararası danışmanlık şirketi IHS Markit'in Başkan Yardımcısı Daniel Yergin, SOCAR Başkanı Rövnag Abdullayev, Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Fatih Birol, BP Grubu Üst Düzey Yöneticisi Bob Dudley, Dünya Petrol Konseyi Başkanı Jozsef Toth ile çok sayıda yabancı misyon temsilcisi ve şirketin yöneticisi yer aldı.