Verilen talimat neticesinde, herhangi bir tahrike yol açmamak için yürüyüş güzergahında MHP ilçe teşkilatları ve ülkü ocakları 2 gün süreyle kapalı kalaca

YÜRÜYÜŞE SERT ELEŞTİRİLERDE BULUNMUŞTU

MHP lideri Devlet bahçeli, CHP başkanı Kılıçdaroğlu'nun başlattığı yürüyüşe Twitter hesabı üzerinden paylaştığı demeçlerle sert tepki verdi. Bahçeli," 21 gündür yürüyorlar ne buldular anlamıyorum. Adalet Ankara İstanbul arasında aranmaz Adalet için yürünmez uğruna şuurla mücadele edilir. Terör örgütlerinin siyasi uzantılarıyla kol kola yürümekle nasıl adalet olacak? CHP'nin karanlığa doğru ilerlemesine PKK destek vermektedir, FETÖ omuz vermektedir" ifadelerini kullandı.

İşte Bahçeli'nin Twitter'dan yayınladığı mesajlar:

"Öyle bir durumdayız ki, hiç kimse yarınını bilmiyor! Güvensizliğin koyu görüntüsü, güvence eksikliğinin yoğun isi her yeri,her şeyi perdeliyor. Bilinmezlik bir taraftan,belirsizlik diğer taraftan umutları soldurup heyecanları kesiyor.Türkiye huzursuzluğun sıkı markajına girmiş durumda. Konsensüs hakim olsun diyoruz, kaos tetikçiliği yapıyorlar; milli birlik ve kardeşlik kökleşsin istiyoruz; krizden medet umuyorlar. Sıkılı yumrukları aralayalım, hızla açılan mesafeleri kısaltalım, konuşalım, kucaklaşalım derdindeyiz; ne fayda, çatışmaya heves ediyorlar.

PKK DESTEK VERİYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "CHP'nin karanlığa doğru adım atmasına PKK destek olmaktadır, FETÖ omuz vermektedir, Türk düşmanları el vermektedir. Millet ise yoktur. Kılıçdaroğlu provokasyon ihbarı yapmaktadır. Ülkücülerin kullanılacağını söylemektedir. Elbette halt etmektedir, yalana dolana sarılmaktadır." ifadelerini kullandı.