Başbakan Binali Yıldırım'ın Fox Tv'ye yaptığı 'Yeni sistemde MHP'li bir bakan da kabinede olabilir' açıklamasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den cevap geldi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın, "yeni dönemde MHP'li bakanlar olabilir" sözlerinin hatırlatılması üzerine Bahçeli, Anayasa değişiklik teklif sürecinde hiçbir pazarlık yapmadıklarının altını çizdi.

Bahçeli, kendilerine bu konuda bir mesaj gelmediğini belirterek "MHP'ye haksız suçlamalar yapıldı. MHP milletin talepleri doğrultusunda anayasa değişikliği kararı aldı. Karanlıkta göz kırpmışlar bizim haberimiz yok" dedi.

"ONLAR ZATEN AK PARTİ'DE"

Bahçeli ayrıca "Kasıtları AK Parti içindeki MHP kökenlilerse, onlar zaten AK Parti'de" ifadelerini kullandı.

"2019'A KİM ÖLE KİM KALA"

Bahçeli, "peki böyle bir teklif gelirse ne yapasınız?" soruna ise, "2019'a daha 3 yıl var. Kim öle kim kala" cevabını verdi.

Anayasa teklifi görüşmeleri ile ilgili olarak ise Bahçeli "Birinci turdaki genel eğilim ikinci turda da aynısı ile devam etmektedir. Bunun yorumu şudur: Anayasa değişikliği millet huzuruna çıkabilecek bir yola girmiştir. Referandum bu gidişatla kaçınılmaz olacaktır." dedi.

KAMPANYAMIZ "EVET" ÜZERİNE KURULU

MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli, "Referandum sürecinde evet kampanyası yürüteceğiz. İçeride evet demişsek millet huzurunda da evet deriz. Kampanyamız evet üzerine kurulur" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, "peki böyle bir teklif gelirse ne yapasınız?" soruna ise, "2019'a daha 3 yıl var. Kim öle kim kala" cevabını verdi.

 

Kaynak: haberler.com