Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nun, AB Komisyonu 2016 Türkiye Raporu'na dair kararı ibret ve esef verici olmasının dışında, hukuken yok hükmündedir.

Müzakerelerin askıya alınmasıyla ilgili raporun onaylanması tam anlamıyla temelsiz, mesnetsiz, düşmanca bir yaklaşımdır. Türkiye AB'ye muhtaç değil, ip inceldiği yerden kopsun ifadesini kullandı.

BU KARAR DÜŞMANCA BİR YAKLAŞIMDIR


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bunun dışında, "Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nun, AB Komisyonu 2016 Türkiye Raporu'na dair kararı ibret ve esef verici olmasının haricinde, hukuken yok hükmündedir. Müzakerelerin askıya alınmasıyla alakalı raporun onaylanması tam anlamıyla temelsiz, mesnetsiz, düşmanca bir yaklaşımdır." dedi.

15 TEMMUZ YIL DÖNÜMÜ YAKLAŞTIKÇA


MHP Genel Başkanı Bahçeli, gündemdeki konuları değerlendirdiği yazılı bir açıklama yayımladı. Darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz’un sene-i devriyesinin yaklaşıldığını anımsatan Bahçeli, şunları söyledi:

"Ülkemiz hem içerden hem de dışardan gittikçe sertleşen, günden güne şiddetlenen bir kuşatma altındadır. Vicdan sahibi her insanımız, her vatandaşımız bu yalın ve yakın gerçeği görmektedir. Karşımızdaki manzara iç açıcı olmadığı gibi umut verici de değildir. 15 Temmuz hain FETÖ darbe kalkışmasının yıldönümü yaklaştıkça toplumsal tansiyon artış göstermekte, provokasyon ihtimalleri çoğalmakta, kaos ve kargaşa beklentileri güçlenmektedir.