MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Temmuz hain darbe girişimin sene-i devriyesine dair Twitter'dan önemli açıklamalar yaptı.

Türk milletinin 15 Temmuz'da işgali bastırdığını vurgulayan Bahçeli, "millet girdiği ölüm kalım savaşlarından alnının akıyla ve bileğinin hakkıyla çıkabilmiştir" ifadelerini kullandı.

Yeni bir darbe kalkışmasını aklından geçirenlerin ölümü göze almış olacağının bilhassa altını çizdiğini belirten Bahçeli şunları kaydetti:

"Gelecek, geçmişin üzerinden doğar, geçmişle beraber yükselirr Cüce kafalar, cesaret ve celadetle harcı karılmış bir milleti anlayamaz.

"TÜRKİYE AMANSIZ BİR MÜCADELE VERMEKTEDİR"

Türkiye sıkıştığı dar bölgeden, kıstırıldığı karanlık sokaktan çıkmanın amansız çabasını vermektedir. Bu çaba haklı ve saygındır.

Türklüğe kefen biçen eli ve emeli kanlı güçlerin tezgâh ve oyunları defalarca bozulmuş, buruşturulmuş ve musallat olan bela def edilmiştir.

"MİLLET, GİRDİĞİ ÖLÜM-KALIM SAVAŞLARINDAN BİLEĞİNİN HAKKIYLA ÇIKABİLMİŞTİR"

Millet şanlı mazisini şerefli istikbale taşıma iradesiyle girdiği ölüm-kalım savaşlarından alının akıyla, bileğinin hakkıyla çıkabilmiştir.

"TÜRK MİLLETİ İŞGALİ ENGELLEMİŞTİR"

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi, asırlardır devam eden saldırı ve habis senaryoların en vahşi, en acımasız türüdür. Türk milleti işgali önlemiştir.

Yusuf Has Hacip bize şöyle  öğütler: “Düşmanın varsa boş bulunma, düşmana düşman ol, düzgün ol düzgün insana.” Nitekim Türk’e düşmana düşmanız.

"EDERİ 1 DOLAR OLAN ŞEREFSİZLER!"

15 Temmuz, karanlık bir amacın; istismar ve takiyye fanusuna sıkışmış hain bir terör örgütünün Türkiye’yi yıkma teşebbüs ve düzenidir.

Peyami Safa der ki: “İnsan saatlerce derdini dökse, bunun etkisi bir haykırış, bir çığlık kadar olamaz.” 15 Temmuz Türkiye’nin çığlığıdır.

Ederi bir dolar olan şerefsizler verilen salalarla, tankın önüne sere serpe yatan kahramanlarla durdurulmuş, dağlanmış ve dağıtılmışlardır.