16 Nisan referandumundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi halkı sokağa çağırmıştı. Bunun üzerine açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım Çare sokak değil diyerek Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu söylemine sert tepki göstermişti.

CHP'nin bu hazımsız açıklamalarına karşı Bahçeli de sessizliğini bozarak şu paylaşımlarda bulundu:

"16 Nisan'a 'mühürsüz seçim' dediler. 'Tanımıyoruz' dediler. Meşruiyetini tartıştılar. Ama kesin karar ve hükmü, YSK verdi, bu bahsi kapadı. Oysaki mühürlenmiş iradeleriyle, mil çekilmiş idrakleriyle milletimizin verdiği mesajı çarpıtmaya, çürütmeye kalktılar. Fakat olmadı, tutmadı. Diyorum ki, Türk milleti 16 Nisan'da mührünü tam on ikiden vurmuş, siz daha neyin mühründen, neyin zarf ve pusulasından bahsediyorsunuz?"

Cumhuriyet Halk Partisinin bu söylemine bir tepkide Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay’da geldi.16 Nisan referandumu ile ilgili konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay şunları söyledi:

''HİÇ KİMSE SOKAKLARA OYNAMASIN''

''Çok başlı bir sistem artık son bulmuştur. Hükümet sistemi artık değişmiştir. Güçlü bir Türkiye’nin önü açılmış kimse toplumu kışkırtma girişiminde bulunmasın. Hiç kimse kalkıp ta olmayan hayallere kapılmasın. Hiç kimse sokaklara karşı oynamaya kalkmasın'' dedi.

''MİLLETİN İRADESİNE SAYGI DUYMAK ZORUNDASINIZ''

Cumhuriyet Halk Partisi halkımızı referandum sonucu nedeniyle sokağa dökme çabası içine girmiştir. Sokak eylemlerini provokasyonları biz reddediyoruz. Hiç kimse referandumdan çıkan yüzde 51,4’lük kararı yok sayarak meşruiyet tartışmalarına yol açmasın. Referandumdan çıkan yüzde 51 oy meşru bir sonuçtur.

Sandıkta çıkan sonuç milletin iradesidir. İster evet ister hayır deyin milletin iradesine saygı duymak ve güvenmek zorundasınız.