İsviçre'nin en büyük şehri Zürih'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Sera Vakfı içerisinde "Sera Schule" ismiyle etkinlik gösteren okulunun, alakasızlıktan kapanma durumuna geldiği açıklandı.

Tages Anzeiger gazetesininverdiği bilgiye göre, İsviçre Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan Zürih'in Schwamendingen alanındaki okul, farklı şehirlerdeki FETÖ okulları gibi alakasızlıktan ve Türk kökenli ailelerin tepkisinden dolayı kapanmak üzere.

"TÜRKLER ÇOCUKLARINI OKULDAN ALIYOR"


Almanca yayın yapan gazetede, "İsviçre'deki Türkler çocuklarını Gülen okullarından geri alıyor." başlığıyla çıkan haberde, FETÖ'nün bu ülkedeki kurumlarının tek tek kapatmaya başladığı vurgusu yapıldı.

Haberde, Türklerin okuldaki çocuklarını geri çekmeye başladığı işaret edilerek, "Özel okul kısa bir zaman içinde öğrencilerinin yarısından fazlasını kaybetti ve okulun sene sonunda kapılarını sonsuza dek kapatması tahmin ediliyor." ifadeleri kullanıldı.

Yüzlerce velinin çocuklarını İsviçre‘deki FETÖ okullarından ve FETÖ'ye ait kimi eğitim merkezlerinden geri aldığını belirten gazete, Aarau, St. Gallen, Olten ve Winterthur kentlerindeki FETÖ'ye ait kimi işletmelerin de kapandığını aktardı.

Birçok Avrupa ülkesinde aynı sorunu yaşayan terör örgütüne bağlı okullar tek tek kapanıyor.