Kütahya'da devriye atan jandarmaların içinde olduğu askeri araç kamyonet ile çarpıştı, kazada 1 asker şehit oldu, 3’ü asker olmak üzere 8 kişi yaralandı.

Olay, akşam Kütahya’nın merkeze bağlı İhsaniye Köyü çevrelerinde meydana geldi. Değirmenözü Jandarma Karakolu’nda görevi olan jandarma er Tümer Taş liderliğindeki 43 JAA 035 plakalı askeri araç, karşı yoldan gelen Mevlüt Gündoğan’ın kullandığı 43 RY 062 plaklı kamyonet ile baş başa çarpıştı.

Kaza esnasında askeri aracın kullanıcısı jandarma er Tümer Taş kaza yerinde şehit oldu, uzman çavuşlar Ramazan Çakmak, Faruk Akcan ve Sebahattin Mete ile kamyonette yer alan sürücü Mevlüt Gündoğan, Satı Gündoğan, Buğlen Demirel, Sude Demirel ile kimliği henüz tespit edilemeyen 1 kişi yaralandı.

3’ü asker olan toplam 8 yaralı ambulanslarla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur kaza bölgesine gelerek incelemede bulundu.

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.Olay yerinden gelen bilgilere sivil ve asker sayılarında ölü sayısı artabileceği yönünde..

Olay yerine gelen yetkililer araştırma çalışmalarına devam ediyor.