Anayasa Mahkemesi tarafından CHP milletvekillerinin Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un bir takım maddelerinin iptaline yönelik ve yürürlüklerin durdurulması için yaptıkları başvuru geri çevrildi.

Resmi Gazete'de de yayımlanan Yüksek Mahkeme tarafından verilen kararda, CHP'li Akif Hamzaçebi, Engin Altay, Levent Gök ve 121 milletvekilince 6592 sayılı Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun hakkında başvuru yapıldığı ifade edildi.
Anayasa Mahkemesi, itiraz konusu olan kanun maddelerinin anayasaya aykırı bir özellik taşımadığına ve iptal taleplerinin reddine oy birliği ile karar verdi.

YİNE CHP YİNE SKANDAL

Cumhuriyet Halk Parti'li Avcılar Belediyesi'nde çalışan işçiler, 90 gündür maaşlarını alamayınca belediye önünde bir araya geldi.

"Önce insan dediler işten aştan ettiler" sloganlarını atan işçiler, somut bir adım atılana kadar belediyenin önünden ayrılmayacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Parti'li Avcılar Belediyesi'ni başarısızlıkla suçlayan işçiler, yönetimde başarısız olanların istifa etmesi gerektiğini savundu.

Aralarında evli ve çocuk sahibi olan işçiler, 90 gündür para verilmediğini okulların açılmasıyla çocuklarının eğitim giderlerini karşılayamadıklarını ifade etti.