Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy veren seçmene hakaretler yağdırarak prim yapan Yapımcı Elif Dağdeviren her sene Altın Portakal ihalesini alarak servetine servet katıyor. Festivali organize eden yapımcı Elif Dağdeviren, 2014’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinden hemen sonra seçmeni aşağılayan ve hakaretler yağdıran tweetler atmıştı.

SEÇMENE HAKARETLER YAĞDIRAN TWEETLER PAYLAŞMIŞTI

Altın Portakal Film Festivalinin organizasyonunu üstlenen yapımcı Elif Dağdeviren, 2014’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinden hemen sonra Ak Parti seçmenini aşağılayan bir tweet paylaşmıştı.

 

Halkın seçimine saygı bile duymayan Elif Dağdeviren’e, Altın Portakal gibi bir festival organizasyonu, 4 kez üst üste bahşedildi.

BU SENE KENDİSİ DEĞİL, ORTAĞI ÖN PLANDA

Antalya Büyükşehir Belediyesi himayesindeki festivalin organizasyonunun Elif Dağdeviren’e verilmesi tepki çekince bu sene ön plandaki ortağı Zeynep Özbatur Atakan'a verildi.

FESTİVALİ GEZİ'YE ÇEVİRDİLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy veren seçmeni aşağılayan Elif Dağdeviren’in düzenlediği her Altın Portakal organizasyonlarında siyaset ön plana çıktı. Elif Dağdeviren sayesinde uluslarası festivalde Gezi propagandaları yapılır oldu.

YERLİ FİLM KATEGORİSİ KALDIRILDI

Bu arada bu yılki festivalde ‘ulusal film yarışma kategorisi’ kaldırıldı. Bu karar, sinema dünyasının ünlülerinden tepki gördü.

GEZİCİ BELGESEL YARIŞMADAN ÇIKARILINCA ELİF DAĞDEVİREN GÖREVİNDEN AYRILMIŞTI

Gezi propagandası yapan ‘Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek’ belgeseli yarışmadan çıkarılınca gezici olduğu bilinen Elif Dağdeviren Antalya Film Festivali Direktörlüğü görevinden ayrılmıştı.

 

İşte devlet düşmanlığı yapılan o belgeselden bir kare...

ELİF DAĞDEVİREN’İN ORGANİZASYONLUĞUNU ÜSTLENDİĞİ FESTİVALLER GEZİ PROPAGANDASINA DÖNMÜŞTÜ

Elif Dağdeviren’in organizasyonluğunu yaptığı her Altın Portakal Film Festivalinde Gezi propagandası yapıldı.

Demet Evgar’ın başını çektiği birçok ünlü isim Altın Portakal Film Festivali'ndeki ödül töreninde Gezi eylemlerinde ölenlere selam gönderip yeni bir provokasyona imza atmak istemişti.