Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, ‘200 kişiden meydana gelen öncü ekibimizle 5 Ekim'den sonra Kerkük'e gideceğiz.’ açıklamasını yaptı.

Mican, il başkanlığında hazırladığı basın toplantısında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Irak ve Suriye sınır bölgesinin YPG, PYD ve DEAŞ terör örgütleri tarafından işgal edildiğini, Türkiye'nin hem içeride hem de dışarıda bu terör örgütlerine ilişkin yürütülen mücadeleye devam ettiğini ifade etti.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) gerçekleştirilen illegal referandumun uluslararası anlaşmalara ve Irak anayasası ile uyuşmadığını belirten Mican, Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası örgütlerin bu duruma açık bir tavır göstermediklerini ifade etti.

"BARZANİ ÇOK AĞIR BİR BEDEL ÖDEYECEK"

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "(IKBY'deki gayrimeşru referandum) En az beş bin ülkücü gönüllü, başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir.

Referandumun karanlık bir dönemin habercisi olduğunu dile getiren MHP lideri "Irak merkezi hükümetinin, bölge ülkelerinin ve uluslararası toplumun tüm ikazlarına kulak tıkayan Barzani’nin bağımsızlığa giden ilk adım olarak gördüğü sözde referandum, bölge için çok karanlık bir dönemin habercisidir. Barzani, çok ağır bir bedel ödeyeceği ve sonu hüsranla bitecek bir macera yolculuğunu başlatmıştır. Çocukluk hayalinin nasıl kabusa dönüşeceğini yaşayarak görecektir." ifadelerini kullandı.