Almanya'da gerçekleştirilen PKK gösterileri konusunda tatminkar cevaplar vermeyen Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Johannes Dimroth, küstah açıklamalar yaptı.

Johannes Dimroth, "Listede bulunan ve yasaklanan sembollerin daha somut hale getirilmesi konusunu inceleyeceğiz." dedi.

"TÜRKLERDEN DERS ALMAYA İHTİYACIMIZ YOK"

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer de terörle mücadeleyi ciddiye aldıklarını belirterek "Türkler tarafından uyarı veya ders almaya ihtiyacımız yoktur. Bunlar olmadan da bunu yapıyoruz biz." dedi.

Öte yandan Almanya’nın Köln şehrinde geçtiğimiz sene yapılmasına izin verilmeyen ve güvenlik güçleri tarafından engellenen, hain bölücü örgüt PKK mensuplarının festivaline bu yıl devletten izin çıktı.

Almanya’nın Köln şehrinde geçtiğimiz sene yapılmasına izin verilmeyen ve güvenlik güçleri tarafından engellenen, hain bölücü örgüt PKK mensuplarının festivaline bu yıl devletten izin çıktı.

Alman iç istihbaratı Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın eli kanlı terör örgütü PKK ile işbirliği içerisinde olduğu kuruluşların çatı örgütü şeklinde belirttiği Demokratik Kürt Toplum Merkezi'nin (NAV-DEM) programında düzenlenecek olan etkinlik sloganı 'Öcalan'a özgürlük, Kürdistan'a statü, Ortadoğu için demokrasi' şeklinde olacak.

SÖZDE BARIŞ İÇERİSİNDE GEÇECEKMİŞ

Köln Belediyesi ve Emniyet Teşkilatı'nın perşembe günü birlikte gerçekleştirdiği basın toplantısında, 11.00-19.00 saatlerinde düzenlenecek program etkinliğinin barış çerçevesi içerisinde geçmesini planladıklarını, belediye görevlileri ve güvenlik güçlerinin cuma gününden sonra bu bölgede faaliyet içinde olacaklarını belirtildi.

ALMANYA TÜRKİYE’Yİ TEHLİKELİ BULUYORMUŞ

Almanya'nın kamuya ait yayın kolu ARD'ye bağlı tagesschau.de haber ajansında, Almanya ile Türkiye arasında olan ortak güvenlik konusunu son derece yakından ilgilendiren bir haber yayınlandı.

DW Türkçe'nin Alman medyasından aktardığı habere bakılırsa, Federal İçişleri Bakanlığı Türkiye'yi ‘Almanya’nın gizli sırlarını bilen, istihbarat birimlerinde görev yapanlar gibi kişilerin 'özel güvenlik tehlikesiyle' burun buruna olduğu’ ülkelerin yer aldığı bir listeye eklemek istiyor.