Alman Der Spiegel, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann'ın bugün yeniden Türkiye Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Öte yandan Angela Merkel, Almanya'da yaşayan Türklere 'Sorunlarınızı Almanya'ya taşımayın' çağrısında bulundu.

Almanya'da 24 Eylül'de yapılacak olan seçimlerde liste başı adayı olan Başbakan Angela Merkel, seçim öncesi Almanya'daki Türkler hakkında açıklamalarda bulundu.

"ANLAŞMAZLIKLARINIZI GETİRMEYİN"


Deutsche Welle'nin haberine göre, Angela Merkel, "Bizi şu an endişelendiren, Türkiye'den farklı grupların kısmen birbirlerini karşılıklı olarak ihbar etmeleri ve belki de gözetlemeleri. Bunu istemiyoruz. Türki

"YASALARA UYAN ÜLKEMİZE AİT"

Türk gurbetçilerine Alman vatandaşlığının açık olduğunu söyleyen Alman başbakan, "Uzun yıllardır burada yaşayan ve Alman vatandaşlığına geçmemiş olanlara da ülkemizin refahına katkı sağladıklarını ve bu nedenle de yasalara uymaları halinde ülkemize ait olduklarını söylüyorum." ifadelerini kullandı.ye'den anlaşmazlıkların Almanya'ya getirilmesini istemiyoruz ve buradaki bütün grupların barışçıl ve taciz edilmeksizin yaşayabilmelerine dikkat edeceğiz." dedi.

DAHA ÖNCE GERİ ADIM ATMIŞTI

Almanya Başbakanı Merkel, ülkesinde yapılacak seçimlere 12 gün kala gurbetçilerin oylarına talip olmak için Almanya’da yaşayan Türklere değer verildiğini iddia etti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya’da katıldığı bir tv programında kendine yöneltilen soruları yanıtladı.

Başbakan Merkel, ’Seçim Arenası’ programında, Türkiye politikası ve Almanya'daki Türkiye kökenlilere yönelik sorulara da açıklık getirdi.