Meral Akşener’in lideri olacağı parti, Cumhuriyet Bayramı'nda Atatürk'ün kurtuluş faaliyetlerini başlattığı Samsun'da ilk toplantısını yapmaya hazırlanıyor. Edinilen bilgilere göre yeni kurulacak partinin logosu da belli oldu.

Akşener’in anayasa referandum kampanyasında gösterdiği ‘kınalı eli’ logosu olacak. Kınalı eldeki her parmağı adalet, demokrasi, refah, kardeşlik gibi kavramları simgeleyeceği ifade edildi.

DAHA PARTİNİN İSMİ BELLİ DEĞİL

Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Aydın başta olarak çoğu kesimden gelen tepkiler üzerine parti adının Merkez Demokrat Parti’si olmasından vazgeçildi. Partinin bu üç ismi yeni kurulacak parti adının tek kelimelik olmasından yana.

PARTİDE BOZKUT İŞARETİNE YER YOK

Meral Akşener'in yeni parti kurma hazırlıkları devam ederken partide ‘bozkurt’ işaretinin yer almayacağı ve Alparslan Türkeş'in resminin de bulunmayacağı belirlendi.

Meral Akşener'in lider olarak kuracağı yeni parti ,Koray Aydın'ın gelmesi ile kurulma faaliyetleri hız kazanırken amblem ve işaret için karar verme aşamaları sürüyor.

Edinilen bilgilere göre kurulacak yeni partinin, Türk tarihinden ilham alan ve Cumhuriyet teması üzerine kurulu olacak sembolünün ‘hiçbir partide görülmeyecek biçimde’ olacağı öne sürülen tüzük ve programa yansıtılmasıyla birlikte amblem ve de isimde de simgeleştirilmesi bekleniyor.