Ahi'nin cenazesi, Van'daki törenden sonra helallik alınması için evine götürüldü. Buradan mahalle mezarlığına getirilen Ahi'nin cenazesi, dualar ve gözyaşları arasında toprağa verildi.

MAHALLE TÜRK BAYRAKLARIYLA DONALTILDI


Törene iştirak eden Bakan Soylu, Ahi'nin yakınlarını teskin ederek başsağlığı dileklerini sundu. Kimi vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı. Boğazkesen Mahallesi, vatandaşlarca Türk bayraklarıyla donatıldı.
Mezarlıktaki programdan sonra taziye evine giden Soylu, burada yaptığı konuşmada, sınav dünyasının içinde olduklarını, çocuklarını yetiştirirken, ticaret yaparken, hakka, hukuka olan mesafede sınav verdiklerini ifade etti.

"ONURLU BİR İNSANI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK"


"Biz büyük bir milletiz. Bir yurdu kurtarmada, bayramlarda, aynı tabutun altına omuz vererek, köylünün, mazlumun acısını paylaşarak millet olunur. Biz insanız, Allah'ın bize emanet ettiklerine sahip çıkarak millet oluruz." diyen Soylu, 14 evlat büyüten güzel, hatırlı ve onurlu bir insanı son yolculuğuna uğurladıklarını aktardı.
Devlet olarak milletin namusunu, huzurunu, canını korumanın boyunlarının borcu olduğunu belirten Soylu, bunun gereğini yapcaklarını, haktan, adaletten ayrılmayacaklarını belirtti.

Cenaze programına, Vali Murat Zorluoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Arif Çetin, AK Parti Van Milletvekilleri Beşir Atalay, Burhan Kayatürk, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, ilçe kaymakamları, kurum amirleri, AK Parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.