Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Ağrı'nın Diyadin ilçesi arazisinde, üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen teröristlere yönelik hava harekatında 5 bölücü terör örgütü militanının etkisiz hale getirildiği aktarıldı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde dünkü yurt içi olaylara dair bilgi verildi.

Buna göre, Hakkari'de devam eden operasyonda 21 el yapımı patlayıcı, 3 jeneratör, 3 hilti, 300 litre benzin, 140 gaz maskesi, 800 metre kablo, 50 elektrikli fünye, 300 tahrip kapsülü ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Şırnak Uzungeçit'te bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde süren operasyonda 3 bin kök Hint keneviri ele geçirildi.

Ağrı'nın Diyadin ilçesi kırsalında, üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü militanlarına yönelik hava harekatında 5 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK TERÖRİSTLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

Konya'da terör örgütü PKK/KCK'ya ilişkin gerçekleştirilen operasyonda 11 terörist emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi timleri tarafından, eli kanlı terör örgütü PKK’ya ilişkin Konya merkezinde belirlenen 17 adrese sabahın erken saatlerinde operasyon yapıldı.

İçlerinde bayanlarında yer aldığı zanlılar, önce sağlık kontrollerinin yapılması için Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldüler. Ardından güvenlik güçleri tarafından ifadelerinin alınması için emniyete götürüldüler.

BAKAN AÇIKLADI

Diğer yandan, Bakan Soylu “Terör hususunda insanlarımız rahat olsun. Bilhassa insansız hava araçları terör örgütlerinin topyekun dolaşmasına engel teşkil etmektedir. 2’li ya da 3’lü gruplara ayrıldılar. Bizde sahaya iyi bir şekilde yayıldık. Özellikle Eylül, Ekim ve Kasım aylarında çok daha yüksek bir terörle mücadeleyi vatandaşımız bizden beklesin.