Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu'nun casusluk ve devletin gizli belgelerini sızdırmak suçundan tutuklanmasına tepki olarak Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşün son durağı Maltepe'de gerçekleşen miting sona buldu.

MİLYONLAR BULUŞACAK DEDİLER FİYASKO ÇIKTI

"Milyonlar Buluşacak" sloganlarıyla günlerdir katılım çağrısı gerçekleştirilen mitinge gelen yurtdaşların gerçek sayısı ortaya çıktı.Katılım sayısı beklenilenin çok çok altından kaldı.

40 BİN METRE KARENİN 3'TE 1'İ DOLDU

Toplam 90 bin metre kare olan Maltepe miting alanının sadece 40 bin metre karelik kısmı CHP'lilere tahsis edilmesine rağmen mitinge gelen vatandaşlar bu alanın yalnızca 3'te 1'ini doldurabildi.

YALNIZCA 175 BİN KİŞİ KATILDI

Emniyet çalışanlarının verdiği bilgilere göre Maltepe mitingine toplam 175 bin kişi katıldı. Bu sayının 45 bin kişilik kısmını ise İstanbul dışından gelen yurtdaşlar oluşturdu.

YENİKAPI'YA YAKLAŞAMADI

8 Nisan 2017 günü düzenlenen Yenikapı Büyük İstanbul Mitingi'nde ise yaklaşık 2 milyon kişi yer almıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrıları halkda her hangi bir karşılığı olmadığı ortaya çıkmış oldu.Milyonların katılacağı mitinge binler zor katıldı.