Bolu'da, 3'ü tutuklu 10 askerin yargılandığı FETÖ/PDY davasının bugün yapılan duruşmasında, tutuklu sanıklara ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Bolu'da, eski Bolu 2. Komando Tugay Komutanı ve sözde Bolu ve Düzce Sıkıyönetim Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Yarbay Veli Ceylan ve Yüzbaşı Nuri Kıyak'ın tutuklu ve 7 askerin de tutuksuz olarak yargılandığı FETÖ/PDY davasının bugünkü duruşmasında karar verildi.

Duruşmada hazır bulunan sanıklardan Tuğgeneral Güneşer, son sözünde kumpasa kurban gittiğini ve yargılandığı süre boyunca bu kumpasın ayak izlerini göstermeye çalıştığını kaydederek beraatini istedi. Tutuklu bulunan diğer sanıklar da son sözlerinde beraat isteklerini dile getirdiler.

Sanıkların son sözlerinden sonra kararı açıklayan mahkeme heyeti, Tuğgeneral İsmail Güneşer, Yarbay Veli Ceylan ve Yüzbaşı Nuri Kıyak’ı, ‘anayasal düzeni ortadan kaldımaya teşebbüs’ suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, tutuksuz yargılanan 7 sanığın ise beraatlerine karar verdi.

Öte yandan ülke genelinde FETÖ davaları devam ediyor. Halen kaçak durumda olan hainlerin ise yakalanmaları için güvenlik güçleri yoğun çaba harcıyor. FETÖ'nün yurdışı yapılanmasına yönelik davalar da sürüyor.