Amerika Birleşik Devletleri' nin  Dışişleri Bakanı Rex Tillerson' ın, 9- 10 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'u ziyaret edip üst düzey Türk yetkililer ile görüşmelerde bulunacağı ifade edildi. ABD Dışişleri Bakanlığı, Rex Tillerson' ın ziyaretleri ile alakalı  yazılı bir beyanda bulundu.

Yazılı beyanda, Bakan Tillerson' ın, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump' ın Almanya ziyaretine beraber gideceği, daha sonra Temmuz'un 9' und Ukrayna' nın başkenti olan Kiev' e geçerek Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile müzakere edeceği bildirildi.

Ukrayna başkenti Kiev' den sonra ABD Dışişleri Bakanı Tillerson' ın İstanbul' a geçeceği ve 9-10 Temmuz tarihleri arasında burada Türk yetkililer ile ikili ve bölgesel münasebetlerin ele alınacağı ifade edildi.

FETÖ ELEBAŞININ İADESİ İLE ALAKALI SÜRECİN ELE ALINMASI BEKLENİYOR

Son olarak Mart' ın 30'unda Ankara' yı ziyaret eden Rex Tillerson' ın bu ziyaretinde, terör örgütü PYD/ PKK'nın Suriye' deki eylemleri, FETÖ  elebaşının iadesi ile alakalı süreç ve Katar ile bazı Arap ülkeleri arasındaki krizin çözümüne ilişkin son gelişmelerin ele alınmasının beklendiği kaydedildi.