Türkiye'de 90 bin camide selalar okunmaya başladı.

Fetullahçı Terör Örgütü hainlerinin 15 Temmuz darbe girişimi sene dönümü "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programı kapsamı altında milyonlarca kişi yola çıktı. Geçtiğimiz sene tam olarak bir sene önce 15 Temmuz 2016’da hain cuntacıların tanklarına, siper olmak amacıyla sokağa çıkan ülkemizde, bugün demokrasi destanının tekrardan yazmak ve şehitleri anmak amacıyla sokakta... Dev bir kalabalığın güvenlik kontrol noktasından geçmesiyle etkinliğin düzenleniyor.

BU GECE NÖBET GECESİ

FETÖ'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin 1'inci senesinde Reis'i Cumhur Erdoğan'ın Kısıklı'da bulunan evinin yakınındaki parkta toplanan aziz milletin evlatlarının demokrasi nöbeti tüm gece boyunca devam etti. Aziz kardeşlerimiz, demokrasi nöbeti uğruna ayakta kaldığı geceyi Kısıklı'daki parkta kurdukları çadırlarda geçirirken, bazı vatandaşlarımızın ise çimler üzerine serdiği hasırlar üzerinde yattığı görüldü. Her yaştan insanın vatan, millet, bayrak, namus, devlet ve gelecekleri için demokrasi nöbetini tuttuğu Kısıklı'da duygu dolu görüntüler de ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kısıklı'da bulunan evinin önünde demokrasi nöbeti tutan Erkan Kazanç, "Vatanımız, milletimiz için şu anda buradayız. Sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz. Reisimizin dediği gibi, bu yolda aynen devam edeceğiz. Reisimizin verdiği talimata göre, kaç gün derse, o kadar bekleyeceğiz" açıklamasını yaptı.

Vatan evlatlarının Kısıklı'da bulunan parktaki '15 Temmuz' demokrasi nöbeti devam ediyor.