Konya merkezli 6 vilayette FETÖ'ye karşı yapılan operasyonda, içlerinde Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görev yapanların da yer aldığı 14 astsubay gözaltına alındı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerçekleştirilen soruşturma dahilinde FETÖ/PDY ile bağlantılı oldukları tespit edilen 14 astsubay için yakalama kararı verildi.

İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birimler, Konya, Ankara, Manisa, Elazığ, Yalova ve Erzurum'da yaptıkları operasyonda içlerinde Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görev yapanların da olduğu 14 astsubayı gözaltına aldı.

Zanlılar, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sağlık kontrolünden sonra, İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

Zanlıların muhabere, istihbarat, harekat, hava istihbarat ve maliye birimlerinde görevli olduğu aktarıldı.

MAHKEMELERİ TİYATRO SALONLARINA ÇEVİRDİLER

 

Edirne'de 15 Temmuz darbe kalkışmasında rol aldıkları gerekçesiyle, içlerinde ordudan atılan 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı'nın da yer aldığı 8'i tutuklu 22 askerin yargılanmasına Edirne 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde sürdürüldü. Tüm savunmalarının bitmesinden sonra avukatlar ve sanıklar mahkemeye tahliye isteğinde bulundu.

Bu esnada söz isteyen ve Süloğlu ilçesinde görev yaptığı sırada 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından tutuklanan binbaşı Bülent Yılancı, daha evvel boşandığı eşi Özlem'in kendisine bu evrede çok destek olduğunu belirtti.

"BENİMLE EVLENİR MİSİN?"


Duruşmayı seyircilerin bulunduğu alanda takip eden eski eşi Özlem'e dönen Yılancı, "1 senedir tutukluyum. Atamayla Süloğlu’na gelme nedenim, eski eşimdir. Kendisi arkada oturuyor. Bu evrede bana çok destek oldu. Umarım bu süreç işe yarar. Kendisini seviyorum. Benimle evlenir misin?" diye sordu.

ESKİ EŞİ SESSİZ KALDI


Duruşmayı izleyenlerin alkışlarıyla destek verdiği teklif sonrası isminin Özlem olduğu açıklanan eski eş sessizliğini bozmadı. Bülent ve Özlem çiftinin 15 Temmuz'dan evvel boşandığı belirtildi.