Emniyet Genel Müdürlüğünden gerçekleştirilen açıklamaya göre, Polis Akademisi Başkanlığına ait Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 2017-2018 eğitim-öğretim senesi için emniyet görevlisi olmayanlar içerisinden 200'ü kadın olmak üzere 2 bin 200 ilk derece amirlik eğitimi (komiser yardımcısı adayı) öğrenci alımı yapılacak.

Başvuracak adayların, lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor.

Ön başvurular, 17 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığının "www.pa.edu.tr" internet adresinden yapılacak.

Diğer etkenler ve adaylarda olması gereken koşullar, Başkanlığın internet sitesinden duyurulacak.

EN SON 2500 KİŞİ ALINMIŞTI

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak üzere 2 bin 500 polis alımı yapılacağı EGM tarafından açıklandı. 2017 2018 eğitim yılında POMEM polis alımı konusunda yapılan açıklama da bu adaylardan 2 bininin erkek, 5 yüzünün bayan aday olacağı bildirildi. Bu açıklama sonrasında Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) polis alımı ile ilgili detaylar da merak edilmeye başlandı. İşte polis akademisi polis alımı için belirlenen şartlar ve başvuru detayları

PMYO 2500 POLİS MEMURU ALIMI BAŞVURUSU

Emniyet Genel Müdürlüğü konu ile alakalı açıklama yaptı ve önümüzdeki eğitim öğretim senesinde yani 2017-2018 eğitim senesinde 2 bin 5 yüz polis adayı alımı yapacaklarını duyurdu. Konu ile alakalı başvuruların da  Polis Akademisi Başkanlığının "www.pa.edu.tr" internet sitesinden online yapılacağı belirtildi.