İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ soruşturması kapsamında Boğaziçi Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesi'ne yönelik operasyon düzenledi. Aralarında Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerinden Koray Çalışkan'ın da yer aldığı  72 kişi için gözaltı kararı verildi.

iŞTE SAVCILIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı' ndan gelen açıklama doğrultusunda, düzenlenen operasyonda Boğaziçi Üniversitesi' nden aralarında Koray Çalışkan' ın da yer aldığı biri profesör 8 kişi ile Medeniyet Üniversitesi' nde 19 tıp fakültesi profesörü olmak üzere 64 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Gözaltın kararı verilenlerin çoğunun Bylock kullanıcısı olduğu öne sürülürken şu ana kadar 42 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Diğer bir yandan Ankara Üniversitesi'nde ve Konya'da da FETÖ operasyonları yapılmıştı. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki eli kanlı terör örgütü FETÖ/ PDY mensuplarına yönelik soruşturmaya dair, Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen Ankara Üniversitesi personeli 31 kişi hakkında gözaltı işlemleri başlatılmıştı.

BİR OPERASYON DA KONYA'DA BAŞLATILMIŞTI

Konya' da hain terör örgütü FETÖ/ PDY soruşturması bağlamında yapılan operasyonda, haklarında yakalama emri çıkartılan 3' üncü Ana Jet Üs Komutanlığı' nda görevli hain 21 subaydan 14'ü gözaltına alınmıştı.