Ankara'da EGO otobüsleri, metro ve Ankaray, 15 Temmuz darbe kalkışmasının 1. senesinde, halkın anma törenlerine rahat katılım sağlayabilmeleri için ücretsiz olacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden gerçekleştirilen yazılı açıklamaya göre, Belediye Meclisinden alınan karar doğrultusunda, 15 Temmuz öğle 12.00'den, 16 Temmuz saat 12.00'ye kadar EGO otobüsleri, metro ve Ankaray, 24 saat süresince ücretsiz yolcu taşıyacak.

Karar çerçevesinde, istekte bulunan sivil toplum kuruluşlarına ücretsiz otobüs tahsis edilecek.

Alınan bu karar İstanbullu vatandaşlarıda umutlandırdı. Darbe kalkışmasının sene-i devriyesinde İstanbul'da ulaşımın ücretsiz olması bekleniyor. Darbe girişiminin yaşandığı geçen yıl ulaşım yaklaşık 1 ay boyunca ücretsiz olmuştu.

İSTANBUL'DA DA KURBAN BAYRAMINDA İNDİRİMLİ OLACAK

İstanbullular Kurban Bayramında Belediye araçlarında yüzde 50 indirimli yolculuk yapabilecekler.

İSTANBUL'DA YÜZDE 50 İNDİRİMLİ

İstanbul'da Kurban bayramı günlerinde ulaşımın yüzde 50 indirimli olacağı basına ve vatandaşlara duyurulmuştu. Bu karara göre, otobüs, özel halk otobüsleri, metrobüs, tramvay, nostaljik tramvay, metro, füniküler ve şehir hatları vapurlarında uygulanacak yüzde 50 indirim, 25 Haziran 2017 saat 06:00´dan 27 Haziran 2017 saat 24:00´e kadar geçerli olacak.Bu saatlerden sonra vatandaşlar normal tarife üzerinden seyahatlerini gerçekleştirebilecekler.