Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları:

"15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİNE 6 MİLYONU AŞKIN VATANDAŞIMIZ KATILDI"

Sene-i devriyesinde gerçekleştirilen bu etkinliklere, hemen hemen 6 milyonu aşkın vatandaşımız katılmıştır. Bu da birinci senesinde vatandaşlarımızın tıpkı 15 Temmuz 2016'daki gibi demokrasiye sahip çıktığını, vatana karşı yapılan bu ihaneti kesinlikle karşılıksız bırakmayacağını, aynı biçimde şehitlerimizi ve gazilerimizi anmaktan geri durmayacağını açıkça kanıtlayan ciddi bir gösteri olmuştur.

FETÖ İLE MÜCADELEDEN İSTATİSTİKLER

Bu örgütün maddi kaynaklarının kurutulması da bu örgütle mücadelenin en temel adımlarından bir tanesidir. Bunun için örgütle irtibatlı olan 966 şirkete el konulmuş ve TMSF'ye aktarılmıştır. Bunun dışında bu şirketlerin ortlama 4 bin 888 mal varlığına el konulmuş bu mal varlıklarının taşınmazlarının Maliye'ye devri gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, finansal mücadelenin gerçekleştirilmesi için her türlü olanakla bunlarla mücadele edilecek, finansal kaynakları da kurutulacaktır.

111 bin 240 kişi kamu görevinden ihraç edildi. 32 bin 180 kişi uzaklaştırıldı... Yaklaşık 3,5 milyon kamu görevlisi olduğunu düşünürseniz ihraç edilenlerin rakamı, toplam kamu görevlilerinin yüzde 3,5 düzeyindedir.

Açığa alınan 30 bin kamu personeli içinde araştırmalar devam ediyor. Eğer FETÖ ile ilişkisi kesinleşen olursa, bu kişilerde meslekten ihraç edilecek.