Eli kanlı terör örgütü FETÖ, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz' da Atatürk Havalimanı' na giden tankları, Şanlıurfalı tantuni ustası Danyal Şimşek ile egzoz deliklerine giysilerini tıkayarak durduran restoran sahibi Mehmet Şükrü Kıntaş, "Danyal kardeşim ile ben Şanlıurfalı ve Kürt asıllıyız. Hain darbe girişiminden sonra Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla, Çerkeziyle öyle güzel bir bütünleşme oldu. Bizi farkında olmadan öyle bir birleştirdiler ki bir daha olsa birlik daha fazla olur." dedi.

REİS'İN ÇAĞRISINDAN SONRA TANKLARI DURDURMAYA GİTTİ

Hain darbe girişimi gecesi Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan' ın "sokağa çıkma" çağrısı üzerine Basın Ekspres Yolu'na gidip, Atatürk Havalimanı' nı kontrol altına almak için görevlendirilen tankların önüne araçları ile barikat kurduklarını anlatan Kıntaş, tankları durdurmak adına egzozları kıyafetleri ile tıkadıklarını kaydetti.

FETÖ'NÜN 40 SENELİK PLANLARI 4 SAATTE İMHA EDİLDİ

Şanlıurfalı tantuni ustası Danyal Şimşek ise darbe gecesi sokağa çıkan insanların "kardeş" oldukları bilincine ulaştıklarını belirterek, "Daha önce sokaklarda bazı insanların 'Bu Türktür, bu Kürttür' fikri aklının ucunda duruyordu ama şu anda o ortadan kalktı. Tabii bunu vatanını, milletini düşünen insanlarımız için söylüyorum. Hala içimizde başka şeyleri vatana tercih edenler var olabilir. İnşallah onları Allah ıslah etsin de aramıza dönsünler." diye konuştu.