Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısından sonra Bakanlar Kurulu toplandı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulundu.

"Bu güne dek 26 KHK çıkarıldı. 111 bin 240 ihraç yapıldı. 32 bin 180 kamu görevinden uzaklaştırma yapıldı. Bu örgütün 40 sene karda yürüyüp izini belli etmediğini düşünürsek mücadelenin süreceği görülüyor.

"966 ŞİRKETE EL KOYULDU"


Çok geniş bir ekonomik güce sahiptiler. Bir maske takarak senelerce hayır kurumu gibi kendilerini göstermeleriyle büyük bir maddi olanağa sahip oldular. FETÖ ile alakalı 966 şirkete el koyuldu. Dördüncüsü, sürecin kurumsal ve hukuki altyapısının hazırlanması. Maarif Vakfımız cidi bir eğitim kurumu olarak FETÖ'nün ele geçirdiği yerleri alarak inşallah onları oradan çıkartacak. OHAL komisyonuna ilk gün 3 bin 28 başvuru yapıldı.

OHAL KOMİSYONUNA 3 BİN 28 BAŞVURU


Mahkemelerimiz açık, hukukun üstünlüğü ilkeleri içinde hareket ediyor ancak bunların (FETÖ sanıkları) tektip elbiseyle mahkemelere getirilmesi daha doğru bir yoldur. Bununla alakalı çalışmalarda Adalet Bakanlığımız tarafından yapılacaktır. OHAL komisyonuna ilk gün 3 bin 28 başvuru yapıldı.