Ankara merkezli 31 ilde devam eden ve 105 asker eşi için gözaltı kararı verilen 2010 KPSS operasyonu dahilinde, 74 kişi gözaltına alındı.

Ankara'da 2010 KPSS ile ilgili yapılan operasyonda 105 asker eşi için gözaltı kararı alındı. Operasyonda şuana dek 74 kişi gözaltına alındı.

DARBE GİRİŞİMİNDE YER ALDILAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2010 yılındaki KPSS öncesinde soruların çalınmasıyla alakalı yapılan 10'uncu aşama operasyonda, 15 Temmuz darbe girişiminde faal olarak yer aldıkları ve FETÖ üyesi oldukları tespit edilen 105 asker eşi hakkında gözaltı kararı aldı.

TERÖR ÖRGÜTÜNE DESTEK VERMİŞLER

Şüphelilerin terör örgütü FETÖ'ye himmet, para transferleri, FETÖ tepe yönetimi ile irtibat ve Bank Asya'da para hareketi ile suçlandıkları bilgisine ulaşıldı.

31 İLDE OPERASYON DEVAM EDİYOR

Soruşturma dosyasında şüphelilerin genel kültür, genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavına ait soruları sınavdan önce elde ettiklerine dair kuvvetli kanıt bulunduğu aktarıldı. Ankara 29, İstanbul 21, İzmir 5 kişi olmak üzre Türkiye genelinde 31 ilde operasyon devam ediyor. Operasyonda 74 kişi gözaltına alındı.

EŞLERİNİN RÜTBELERİ BELİRLENDİ

Şüphelilerin ikisinin eşi albay, 14'ü yarbay, 40'ının yüzbaşı, 40'ının binbaşı, 4'ününde üsteğmen eşi olduğu bilgisi alındı.



Kaynak: Haber7