İSTANBUL KAR YAĞIŞI

İstanbul yılın en yoğun kar yağışına şahitlik ediyor. Kar yağışı bugün de etkili bir şekilde devam ediyor. Hem karadan hem denizden hem de havadan ulaşım durma noktasına geldi. İDO seferleri yapılamıyor, Atatürk ve Sabiha Gökçen havaalanında da uçaklar kalkamıyor.

NE HAVADAN NE DENİZDEN NE KARADAN

2009 yılından bu yana en yoğun kar yağışı kayıtlara geçiyor. İstanbullulara metrobüsü kullanmaları öneriliyor. Şu an için metrobüs seferleri aksamadan devam ediyor. Belediye solüsyon ve tuzlama çalışmaları ile toplu taşımanın kesintisiz devamını sağlamaya çalışıyor.

THY HAVALANAMIYOR SEFERLER İPTAL

Olumsuz hava koşulları dolayısıyla THY'nin dün yurt içi ve dışına yapmayı planladığı 640 seferi iptal edildi. Bugün de THY'den iptal kararları geldi. THY ,Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaliman’larından yapılacak olan 277 iç ve dış hat seferinin iptal edildiğini açıkladı. Pegasus da tüm uçuşlarını durdurdu.

HAVAALANLARINDA MAHSUR KALDILAR

Havayolu trafiğinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle THY, son 2 gün içerisinde 29 bin yolcusuna havalimanında ikram dağıttı. 13 bin yolcusunu da otellere yerleştirdi. Dün uçuşları gerçekleştirilemeyen yolcuların bir kısmı geceyi havalimanında geçirdi. Kontuarların önünde oluşan uzun kuyruklar, havalimanı içerisinde yaya trafiğini de zorlaştırıyor. Bazı yolcular kontuarların kenarlarında yere otururken, bazıları da banklarda uyumayı tercih ediyor. Atatürk Havaalanında bekleyen bir çok insan bulunuyor.

DENİZDEN ULAŞIM DA YOK

İstanbul Boğazı, kısıtlı görüş nedeniyle çift yönlü gemi geçişlerine kapatıldı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Boğazında kısıtlı görüş nedeniyle gemi geçişlerinin gece çift yönlü askıya alındığı belirtildi. Yerel Deniz Trafik Rehberi'nin 21'inci maddesinde belirtilen fiziki imkanlara sahip olunmadığından ancak genel anonsların yapılabildiği kaydedildi.

ŞEHİT HATLARI VAPURLARI DA İPTAL

Şehir Hatları, kar yağışı nedeniyle seferlerini iptal etti. Şehir Hatlarından yapılan duyuruya göre, olumsuz hava koşulları sebebiyle Eminönü-Kadıköy, Beşiktaş-Kadıköy, Eminönü-Üsküdar vapur seferlerinin yapılamadığı belirtildi. İDO seferleri de iptal edildi.

OKULLAR YARIN DA TATİL OLABİLİR

İstanbul başta olmak üzere 31 ilde okullar tatil edildi. Kar yağışı etkili bir şekilde devam ederken İstanbul'da okulların yarın yani 10 Ocak salı günü de tatil olma ihmali arttı. Kar yağışı ana yollarda sıkıntı yaratmasa da ara sokaklar tamamen bitmiş durumda. İstanbul Valiliği'nin ilerleyen saatlerde kar tatilini kararını ilan etmesi sürpriz olmayacak.

ARABALARI YOLDA BIRAKIP GİTTİLER

TEM ve Kuzey Çevre Yolunda kar lastiği ve zinciri olmayan bir çok araç yollarda kaldı. Araç sahipleri ilerleyemeyeceklerini anlayınca arabaları stop edip yolda bıraktılar. Zabıta ekipleri de yol kenarlarına bırakılan ve tehlike oluşturan araçları çekerek güvenli bölgelere götürdü.

BELEDİYE UYARI YAYINLADI

Vatandaşların cadde ve otoyol kenarlarına bıraktığı araçların trafik güvenliğini etkilediği uyarısını yapan belediye bu araçların çekileceğini bildirdi.

ARABAYLA DIŞARI ÇIKMAYIN

Kar yağışı şiddetini artırarak devam ederken kar lastiği dahi ara sokaklardaki kar birikintilerinde çare olmuyor. Trafiğe çıkan araçlar yollarda kalıyor. Haliyle dışarı arabanızla çıkmayın, toplu taşıma araçlarını kullanın.