Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan tarafından yapılan açıklamada, insanların Kayaşehir'de yapımı tamamlanan konutlara karşı büyük bir ilgi içerisinde oldukları ifade edildi.

Turan, Kayaşehir konutlarına ilişkin yapılan başvuruların bittiğini belirterek, ‘İstanbul Kayaşehir'de orta gelirli vatandaşların yararlanması için satışa çıkardığımız bin 892 sosyal konutumuza toplamda 39 bin 179 başvuru gerçekleşti. 4 Ekim tarihinde noter huzurundaki kura ile yapılacak seçimlerde konut sahipleri belirlenecek. İnsanlarımız tarafından gösterilen bu ilgi söz konusu sektörün çok daha ileriye gideceğinin ispatıdır.’ şeklinde konuştu.

MALALLE KÜLTÜRÜ

Kayaşehir’de alıcılarını bekleyen bu kontuların içerisinde ‘mahalle konsepti’ ile düzenlenmiş bir kültür bulundurduğunu ifade eden TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Kayaşehir'deki çalışmalarımız doğrultusunda mahalle kültürü yeniden canlanacak.’ dedi. Turan, yerleşim yerinde botanik parklarında bulunduğunu belirtti.

Bu projeden faydalanmak için hiç konut sahibi olmamak gerekiyor. Öncelikli hedeflerinin dar gelirli ve bugüne dek hiç ev sahibi olmamış, ev almakta güçlük çeken vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunun altını çizen TOKİ Başkanı Ergün Turan, ‘Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu hayata geçiriyoruz.’ sözlerini dile getirdi.