Gayrimenkul sektörü temcileri yeni bir kampanya atağı için bir araya geldi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Emlak Konut GYO öncülüğünde bir kampanya seferberliği başlatılmış ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYODER) desteği ile 56 bin konut 0.70 faiz ve 120 ay vadeli ile satışa sunulmuştu.

YENİ KAMPANYA İÇİN GÖRÜŞ BİLDİRİLDİ
Gayrimenkul sektörünün ‘ekonominin çarkları dönsün’ diye Ağustos 2016’da başlattığı kampanya iç piyasada hareketlilik getirdi ve yıl sonuna kadar sürdü. Gayrimenkul sektörü temsilcileri bu hareketliliğin 2017’de de devam etmesi için yeni bir seferberlik başlatma kararı aldı.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, sektörde markalı konut üreten müteahhitlerle bir toplantı düzenledi. Ataşehir’deki Emlak Konut GYO Genel Müdürlüğü’nde yapılan toplantıda inşaatın patronları yapılacak yeni kampanya için görüş alışverişinde bulundu.

Alınan karar sonucu markalı konut projelerinin 240 ay yani 20 yıl vade ile satılması ve bu yolla taksitlerin düşmesi hedefleniyor. Konuyla ilgili A Haber'e açıklama yapan Murat Kurum, kampanyayla ilgili detayları aktardı.

Kurum, 30 projeyi kapsayan kampanyada 2500 bağımsız bölüm ve 2 milyar ciro elde ettiklerini açıkladı. Emlak Konut GYO'nun 15 Temmuz'dan sonra düzenlediği kampanyanın diğer firmalara öncülük yaptığını belirtti. Kaynak: emlakeki