Bandırma – Bursa – Ayazma – Osmaneli (Bursa – Bilecik) arasında seyahat kolaylığı getiren Yüksek Hızlı Tren projesinde çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. Heyelandan kaynaklanan sorundan dolayı çalışmalarda kısa bir aksama yaşanmıştı. Bütün yaşanan bu olumsuzluklara karşın 2018’de bitmesi hedefleniyor.

Yüksekli Hızlı Tren teknolojisinden yararlanan ülkeler arasında Türkiye Avrupa’da 6., dünyada ise 8. Sırada yer aldı.

YÜKSEK HIZLI TREN İKİ ÖZELLİĞİ BARINDIRIYOR; UCUZLUK VE KALİTE

Bu proje ile artık seyahatler daha rahat, hızlı ve aynı zamanda keyifli bir hale gelecek. YHT yer alan koltuklar ise geniş olması ile dikkat çekiyor. Bununla beraber herhangi bir trafik sorunu yaşamayan ve yolculuk sırasında da tüm yolcularına zengin yemek menüsü sunan YHT, bu özellikleri ile cazip bir yolculuk imkanı sağlıyor. Karayolu ulaşımda kullanılan araçların fiyat performansı ile havayolu ulaşımı araçlarının sunduğu hizmet kalitesini birleştirip kendi bünyesinde değişik ve özel bir hizmet sunan YHT, aynı zamanda her bütçeye de hitap etmeyi planlıyor.

DEMİRYOLU HASRETİ SONA ERİYOR

Projenin bitmesi ile gelişmiş sanayi kentlerinden biri olan Bursa'nın 61 senelik demiryolu hasreti sonlanmış olacak. Bursa; İstanbul, Eskişehir, Konya ve Ankara'ya bu proje ile entegre olacak. Ankara-Bursa arası 2 saat 15 dakika inmiş olacak. Bursa-Eskişehir arası 1 saat ve Bursa-İstanbul ise 2 saat 15 dakika arasında yolculuk yapılabilecek.