Yalova Altınova Tersane Girişimcileri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan Gülcek, ülkemizin gemi iş alanında olarak güzel bir konuma geldi, hemen hemen tüm alanlarda gemi yapabildiğini, bu sektörün askeri olarak yapılan gemileri de içine aldığını belirtti.

Ülkemizde, yeni yapılmakta olan gemiler için önemli bir bölümü Yalova'da inşa ediliyor, projenin her türde denizler için üretebilecek gemileri kapsadığı durumda olduğumuzu söyleyerek, "Denizlerde yüzmek için tasarlanan her gemiyi yapacak projeye talip oluyoruz." İfadesini kullandı.

UÇAK GEMİSİNE TALİP OLDU

Milli gemi projeleri kapsamında ve birçok askeri gemi için, Milli Savunma Bakanlığı’nın da yardımıyla yapılmasını söyleyen Gülcek, "Şimdi, yapılmakta olan, uçak gemisi için çok yakın gemilerin projesini yapan tersanemiz bulunuyor. Ülkemiz bu konuda çok yol kat etti ve edecekte. Milli Savunma Bakanlığı ciddi anlamda bu tersanelerin desteklemesi, eğitimine önem vermesi çok olumlu sonuçlar almamıza sebep oldu. Biz bu konuda çok iddialı durumundayız Yalova Tersanesi olarak, uçak gemisi yapmaya da talip oluyoruz." diye ifade etti.

Yalova Altınova Tersane Girişimcileri Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanvekili Orhan Gülcek, bu sektörün gücünü artık o seviyeye ulaştığını vurguladı.