Volvo markasından bu önemli karar ile alakalı yapılmış olan açıklamada, elektrikli motorun firmanın ilerleyen günlerde mesleğin ana niteleyicisi olacağını belirtmiş oldu. Volvo markası elektrikli araç gamının içinde tam tamına bütünü ile elektrikle çalışan Volvo araçlarının yanı sıra hibrid modeller de yer alması bekleniyor.

VOLVO BEŞ ADET YENİ ELEKTRİKLİ MOTORU PİYASAYA SÜRECEK

Diğer taraftan Volvo marka araçların, 2019 ile 2021 seneleri arasında yalnızca elektrik ile çalışan beş yeni modelin daha piyasaya sunumunun yapılacağı hakkında görüş dile getirdi. Bu modeller ile alakalı arasında XC90 SUV'un bütünüyle elektrikli bir versiyonunun da olacağı düşünülüyor.

SATIŞ HEDEFLERİ 1 MİLYON ELEKTRİKLİ ARAÇ

Volvo'nun sahibi Hakan Samuelsson, tüketici vatandaşların elektirikli araç talebinin de git gide arttığının altını çizerek, "Tüketicilerin hem şu anki durumdan hem de gelecek günlerdeki isteklerini karşılamak istimekteyiz. Tüketiciler için hangi elektrikli Volvo markayı isterlerse seçebilecek." dile getirdi.

Yapıldığı bu açıklama ardından yalnızca yanmalı motorlar ile çalışan otomobillerin sonuna damga vurduğunu belirten Hakan Samuelsson, 2025 senesinin sonuna kadar 1 milyon elektrikli araç satılacağını söyledi.