Bitlis ilinin Van Gölü'ne kıyısı olan Adilcevaz ilçesinde sahillere akın eden vatandaşlar serinleme fırsatı buldu. Hava sıcaklığının artmasının ardından ve sıcaklık ile beraber, serinlemeye çalışan vatandaşlar Van Gölü’nün etrafında yerini aldı. Son günlerde doluluk oranı artan Adilcevaz ilçesinin Van Gölü’ne bakan sahilleri Akdeniz ve Ege sahillerini aratmaz oldu.

AKDENİZ VE EGE KIYILARINDAN FARKSIZ

Temiz kumsal, mi gibi havası, sahip olduğu doğa ayrıca temiz suyu ile Van Gölü'ne kıyısı olan Bitlis ilinin Adilcevaz ilçesine, özellikle Muş, Ağrı, Siirt, Batman ve Diyarbakır başında yer almak üzere çevre il ve ilçelerde de hava sıcaklığından bunalan vatandaşlar akın etmeye devam ediyor. Son zamanlarda doluluk oranı ile artan Adilcevaz ilçesinde sahilleri ise Akdeniz ve Ege sahillerini artmaz oldu. Batı şehirlerine göre daha serin geçen Adilcevaz ilçesine gelen vatandaşların, gündüz göle girerken geceleri ise serin havadan faydalanarak geziye çıkıyorlar.

“HEM YÜZÜYOR HEM DE SERİNLİYORUZ”

Adilcevaz ilçesine tatil amacıyla gelen Ağrılı Serhat Kaya, serinlemek üzere kendilerini Van Gölü sahiline attıklarını dile getirerek, Adilcevaz’a her sene geldiklerini belirtti. Serhat Kaya, "Buranın çok güzel bir sahili bulunuyor. Hem piknik yapmamızı sağlıyor hem de Van Gölü’nde yüzmemizi.” diyerek ifade etti.