Antalya Tanıtım Anonim Şirketi'nin şehir turizminde güncelleştirilmesine yönelik olarak bu sene 5 devletin basın mensuplarıyla ikişer gün süren Antalya uygulamasının ikincisi düzenlenmiş oldu. İlki Rus basın mensuplarına yönüne düzenlenen uygulamada ikinci konuğu Ukraynalı basın mensupları yer aldı.
Ukrayna'dan aşağı yukarı 15 medya mensubunun Antalya'da iş için bulundu. Ukraynalı basın mensupları amacıyla iki günlük Antalya uygulamasında Perge, Aspendos, Belek, Kurşunlu Şelalesi, Kaleiçi gibi tarihi, turistik ve doğal muhteşemliğini göstermek amacıyla geziler düzenlendi. Ukraynalı gazetecilerin, Vali Münir Karaloğlu'nu da ziyareti gerçekleşti.

YENİ UYGULAMA TURİST SAYISINI KATLADI

Antalya Valiliği makamının içerisinde düzenlenmiş olan ziyaret Vali Münir Karaloğlu, Ukraynalı basın mensuplarının suallerini cevapladı. Ukrayna ile Antalya turizm alakalı olarak özellikle son iki senede ciddi yükselmenin gösterdiğini anlatmış oldu Vali Münir Karaloğlu, eskiden Ukrayna denildiğinde uzak gibi görünse de uçuş uzaklığının bir buçuk saat olduğunu belirtti.

Ukrayna ve Türkiye aralarında iki devlet vatandaşlarının vizesiz ve kimlik ile seyahat hakkının tanınacağı da çok önemli bir gelişme olduğunu söyleyen Vali Münir Karaloğlu, bu senenin 6 aylık bölümünde Antalya'ya gelmiş olan Ukraynalı turist rakamını geçtiğimiz sene aynı bölümde yüzde 44 dolayında yükselme ile 253 bine arttığını dile getirdi.