Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Baybars Altuntaş: "Avrupa’da 5. melek yatırım büyüğü haline getirilen Türkiye, 2016 senesinde Fransa, Rusya ve İtalya’yı geride bırakarak müthiş bir atak yaptı." dedi.

Ülkemizde ki melek yatırım pazarı genişlemeyi sürdürmeye devam ediyor. 2012’de ilk 30 devlet arasında bulunan Türkiye, Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı’nın yani EBAN verdiği son raporunda, 2016 senesinde 5 seviye bir anda yükselim sağlayarak beşinci sıraya yükseldi. Raporunda ilk 4 devlet İngiltere, İspanya, Almanya ile Finlandiya olacak şekilde sıralamada bulundu.

RAPOR AÇIKLANDI

Rapora göre, Uluslararası alanı Sercan Akıncı'ya değerlendirmede bulunan Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği yani TBAA Başkanı Baybars Altuntaş, İspanya’nın Malaga kentinde geçen sene Avrupa Melek Yatırım İstatistikleri ve Compendium Raporu’nda açıklandığını söyledi.

TÜRKİYE 5. SIRADA YER ALDI

Bu raporda, ülkemizin beş seviye bir anda artarak Avrupa’da en büyük beşinci dev melek yatırım pazarı hali aldığını dile getirildi Baybars Altuntaş, “İngiltere, İspanya, Finlandiya ve Almanya’dan sonra Avrupa’nın beşinci melek yatırım büyüğü haline getirilen ülkemize, geçen sene Fransa, Rusya ve İtalya’yı geride bırakarak mükemmel bir atak yakaladı. 2012 senesinde EBAN’ın yönetim kurulu üyelerinden olduğunda, ülkemizin ismi ilk 30 devlet içerisinde dahi geçmemekteydi.