Amerika Birleşik Devletleri'nin 2017 Mart ayında başlattığı ve o zamandan beri devam eden Türkiye tarafından gerçekleştirilmekte olan uçuşlarda başlatıldığı kabinde elektronik eşyaların yasak olması uygulamasının, bugün Türk Hava Yolları'nın yani THY İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı'ndan New York'a yapmış olduğu tarifeli seferiyle kaldırılmış oldu.

ELEKTRONİK EŞYALAR ARTIK YASAK DEĞİL

Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Amerika Birleşik Devletleri'nin New York şehrine gitmek üzere olan havaalanına gelen müşteriler, kontuardaki rutin bilet işlemleri ardından daha önce yasağın kapsamı altında gerçekleştirilen uçakların almadığı elektronik cihazlar ve buradaki görevlilere teslim edilmişti bu yasağın kalkması ile elektronik eşyalarını bu kez yanına almış oldu.

Bazı yolcuların ise yasakların kalkmasının ardından bunun ile alakalı bilgi sahibi olduğunu, bazılarının ise durumdan haberi olmadığı görülmüştür.

GÜVENLİK ARAMASINDAN RUTİN OLARAK GEÇTİLER

Yolcuların, pasaport kontrolünden sonra x - ray aletlerini rutin güvenlik aramadan geçerek, uçağa ulaştı. Amerika Birleşik Devletleri uçuşunun yapıldığı terminalde gelen yolculara, özel koltuk hizmeti firmasının görevlileri tarafından ise pasaport kontrolü sağlandı.