TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, sosyal konutların inşa edilmesinde yalnızca dar ve orta gelirli vatandaşların düşünülmediğini, aynı zamanlarda emeklilerinde konut sahibi olması için çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı. Mehmet Ergün Turan yapmış olduğu açıklamada bu sene emeklilerin 25 bin konut inşa etmeyi hedeflediğini bildirdi.

EMEKLİLERE DEV FIRSAT

TOKİ, dar ve orta gelirli on binlerce vatandaşın konut sahibi olmasında sosyal konut projelerine seri bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, sosyal konut inşa etme projesi ile yalnızca dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarını hedeflenmediğini, diğer yandan emekli vatandaşlarında ev sahibi olmalarının adına çalışmalarının sürdürüldüğüne değindi. Başkan Mehmet Ergün Turan, geçtiğimiz sene TOKİ aracılığıyla inşa edilmiş olan 65 bin konut sebebiyle 17 bin dar gelirli emekli aile konut sahibi olma şansını yakaladığının altını çizdi. Bu sene ise emekli vatandaşlarımız için toplamda 25 bin konut inşa etmeyi hedeflerinin koyduğunu anlattı.

ŞEHİT VE GAZİLER İÇİN DE KONUT

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, her ile TOKİ tarafından inşa edilen binaların yüzde 25'inin emekliye ayrıldığını söyledi. Engelli vatandaşlar için de yapılan her projede belli olan bir kotanın ayrıldığını söyleyen Başkan Turan, ülkemizin gazilere ve şehit yakınlarına sunduğu imkânlar için de harekete geçtiğini söyledi.