Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer bulan Kurul’un kararına göre, Yavaşçalar Av Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hisselerinin Sarsılmaz Mühimmat Sanayi Anonim Şirketi tarafından devralınması işleminin izin verdi.

TAV’A ONAY VERİLDİ

Rekabet Kurulu’nun, TAV Havalimanları Holding Anonim Şirketi'nin Akfen Holding Anonim Şirketi elinde bulunan belli oranlardaki hissesinin, Tank ÖWA Alpha GMBH unvanı alan iştiraki tarafından Aeroports de Paris SA tarafından devir alınması işlemine onay verildi. Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer bulan Kurul kararlarına göre, Yavaşçalar Av Spor Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hisselerinin Sarsılmaz Mühimmat Sanayi Anonim Şirketi tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Kurul, IDG Capital Partners'a ait olan LEDVANCE GMBH hisse senetlerinin MLS Co. Limited tarafından devir alınması ile Cummins Inc, Eaton Corporation plc. ayrıca bu kurumların bağlı olduğu firmalar aracılığıyla Eaton Cummins Automated Transmission Technologies LLC ve Eaton Cummins Automated Transmission Technologies GMBH isminde iki ortak girişim kurulmasının işlemlerine izin verildi.

TAV Havaalanları Holding Anonim Şirketi'nin Akfen Holding Anonim Şirketi elinde bulunduğu belli oranlardaki hissesinin, Tank ÖWA Alpha GmbH unvanı iştiraki aracılığı ile Aeroports de Paris SA aracılığıyla devralınması işlemi onaylandı. Kurul, Danışmanlık Eğitim ve Medya Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi tarafından sunuşu yapılacak KA-PE-AN hizmeti ile alakalı kanunda uygulama 3 sene süre ile bireysel muafiyet tanınmasına kararı verildi.