Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, halk oylaması neticesinde demokrasinin kazanmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, çıkan bu netice sayesinde THY'nin kanatlanacağını ifade etti.

Atatürk Havalimanı’nda görev yapmakta olan gazeteciler ile toplanan İlker Aycı, pazar günü gerçekleşen halk oylması ile alakalı olarak da çıkan neticeden şahsi olarak çok mutlu olduğunu belirterek ve bunun THY’yi olumlu yönde katkı şağlayacağını ifade ederek şunları konuştu;

BU SONUÇ THY İÇİN OLUMLU OLACAK

" Halk oylaması öncesinde, ‘halk oylaması sonrası take of (Havacılıkta uçağın havalanış anı) gerçekleştireceğiz’ ifadesinde bulunmuştuk. Halk oylamasında da olumlu bir yönde neticelenmesi, sonucun evet olması hem vatanımız için, hem şirketimiz için, hem milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.Ben çıkan sonuçtan dolayı oldukça mutluyum. Milletimiz yine demokrasiye olan inancını bir kez daha herkese gösterdi. Büyük bir barış ve güvenlik içinde bir halk oylaması gerçekleşti. Bunu bütün dünya çok net bir şekilde görmüş oldu. Çıkan netice vatanımız milletimiz herkes için hayırlı olmasını diliyorum. Şu anda bu gündemin de bitmesinde sonra artık önümüzde değişimi hep beraber en iyi bir şekilde yaparak daha iyi bir şekilde geleceği inşa etmek amacıyla ilerleme kaydettik“ dedi.