Son senelerde yakalamış olduğu büyüme ivmesinin devletimizin gururu haline gelmiş olan Türk Hava Yolları veya THY, reklam ve tanıtım çalışmaları sırasında da Türkiye'nin ilklerine imza atmış olmaya devam ediyor.

Türk Hava Yolları, Amerikan Bağımsızlık Günü olan 4 Temmuz’da Los Angeles ve Hollywood semalarının günün en yoğun saatleri arasında lazer ile Turkish Airlines yazdırdı.

Geçen sene büyük beğeni toplanan gösteri bu sene de tekrarlanmış oldu.

REKLAM AMAÇLI GÖSTERİ

Star habere bağlı olan star.com.tr'nin çalışanı M. Cihat Ağaç'ın haberinde yer alan habere göre, Türk Hava Yolları’nın Los Angeles ekibi aracılığıyla hazırlanan tanıtım çalışması temel hedefi Amerika Birleşik Devletleri Türk Hava Yolları'nın marka bilinirliliği artırılmıştı.

Bu neden ile 3 kilometre yükseğe yansıtılmış olan ''TURKISH AIRLINES”, “FLY TURKISH AIRLINES” ve “TURKISHAIRLINES.COM yazıları 24 kilometre uzaklıkta görülmüş olabilir.  Geçen sene de olduğu gibi, çalışmada Hollywood, Long Beach, Santa Monica, Laguna Beach, Los Angeles Havalimanı çevresinin ve Beverly Hills’te 35 nokta hedef alınmış oldu. Diğer yönden Dodgers Stadyumu ve Rosebowl gibi Los Angeles’in en gözde konser yeri olarak ve stadyumlar da çalışmasında yer almış oldu.