İstanbul, Tuzla’da bulunan Tepeören’de 24 dönümlük arazi üzerinde kurulu olan entegre tesisinde 1996’da imalata başlamış olan Özlem Et ve Et Mamülleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi içine girdiği mali darboğazı aşamayınca üretimini durdurdu.

Bu senenin başında alınmış olan karar ile imalatı durdurma kararın gerisinde ise firmanın yaşadığı ekonomik problemler yer alıyor. Şirket hacizler ile boğuşmakta. Bankaların başta olmak üzere çok rakamda alacaklı firmaya karşı icra takibi yapmış oldu.

18 MİLYON ALACAKLISI VAR

Firmanın en büyük alacaklısından biri olan bir devlet bankası 18 milyon doları aşan kredi alacağı tahsil edilmesi amacıyla firmaya ve firmanın ortaklarına kayıtlı gayrimenkulleri satışa çıkardı. Satışa çıkan yüzlerce gayrimenkul İstanbul’un yanı sıra, Şanlıurfa, Konya, Tunceli gibi birden fazla bölgede bulunmakta. Firmanın birçok aracının ise yine alacaklı olarak bankalardan birine ipotekli olduğu bildirildi.

İCRALIK OLDU

Özlem Et’in yaşadığı mali sıkıntıdan kurtulmak amacıyla İstanbul Esenyurt’ta satın almış olduğu daireler de hacizlik durumda. Sözü edilen konu hakkında dairelerin satış bedelinin bir bölümünü peşin olarak almış olan Özmilenyum İnşaat Emlak firmanın da Özlem Et’e karşı icra takibi yapan şirketinin de aralarında olduğu bildirildi.