Amerika Birleşik Devletleri, New York borsasında işlem görmekte olan Snap şirketinin hisse başı değeri bugün 15.44 dolara kadar geriledi, yüzde 8,9 kayıp ile 15,47 dolardan günü tamamlamış oldu. Bu sayede, Snap'in hisse senetlerinin değeri 17 dolar olarak ilk halka sunuşunun edildiği ücretlerin IPO’nun altına düştü. Diğer yandan, firmanın piyasasının değeri de 18 milyar dolara gerilemiş oldu. 2 Mart 2017’deki IPO'sunda şirket hisseleri 17 dolardan satışa sunuşu yapıldıktan sonra 2 saat içerisinde 25,75 dolara çıkarak yüzde 51 prim sağlamıştı.

FARK AZALIYOR

Aynı gün içerisinde, Snap'in piyasa değerinin aşağı yukarı 36 milyar dolar olurken, firmanın piyasa değeri 11 milyar doları bulan Twitter'ı 3 katından daha fazla önüne geçmişti.

Gelinen bu noktada ise noktada ise Snapchat'in piyasa değerinin Twitter'ın piyasa değerinden yalnızca 4,3 milyar dolarlık farkı kalmış oldu. Twitter bugünkü kapanışı itibariyle 13,7 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip.

SNAPCHAT'İN EN SON GÜNCELLEMESİ ŞU ŞEKİLDEYDİ

Snapchat’e geliştirmiş olduğu güncellemeyle artık snap'leriniz çok daha keyifli olacak. Uygulama, 6 Temmuz Perşembe günü üç yeni "yaratıcı araç" tanıtımı yapıldı. Resmi arka planlar eklemek için rengarenk fonlar, ses tonunuzu herhangi bir animasyon içermeden değiştiren ses filtreleri ve fotoğraf ve videolarınıza bağlantılar olanak tanıyan 'Ataç' tanıtıldı.