Konu ile alakalı olarak Rusya’nın ajanslarına bağlı basın mensuplarına konuşma yapan Kalaşnikof'un İletişim Müdürünün Sofiya İvanova'nın açıklamasına göre, firma içerdiği yapay sinir ağının sayesinde hedef belirleme yapıp öğrenme ve karar verme yeteneğinin özelliğine sahip bir modül üretimi yapmış oldu.
Kalaşnikof'un İletişim Müdürünün Sofiya İvanova "Çok yakın bir tarihte bu yapay olan sinir ağı ile birden çok sayılarda mal üretmeyi tasarlıyoruz. Bu teknoloji yer verildiği tam otomatik bir savaş cihazı adına yapılan ARMY 2017 askeri forumu sayesinde tanıtımı yapılmıştı." diye ifade etti.

BİRÇOK SİLAH İLE ENTEGRE EDİLİYOR

Rusya devletinde geliştirilen bu silah yapay sinir ağı sayesinde, benzer bir çok silaha takılıp çıkarılıyor savunma sanayisi bu silahlar sayesinde de yeni bir dönemin başlangıcı atılmış olacak.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA S 400 İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in askeri ve teknik iş ortaklığı sorumlu yardımcısı Vladimir Kojin, dün verdiği demeçte, Rusya ve Türkiye'nin S 400 füze savunma programlarının sevkiyata belirtilen sözleşme üstünden mutabakatın sağladığını fakat kredi tutarı hakkında henüz bir anlaşma olmadığını söylemişti.