Erzurum kütüğüne kayıtlı Rüveyda Önalan ve Şeyda Şener sekreter mesleği olarak başladığı iş yerinde, tamirat ile alaka duymaya başlamasının üzerine bu alana kaymaya başladı. İlk önceleri hobi olarak yapmaya başladığı tamir işlerinde zaman ile usta oldu. İş yerine gelen televizyon, ütü ve küçük ev aletleri tamir ettiğini söyleyen iki genç kız ileri de kendisine ait olan bir atölye açmayı planladığını ifade etti.

“TAMİR İŞLERİNDE BÜYÜK KEYİF ALIYORUM”

Gıda teknikerliğinden mezun olan ve 2 senedir tamir üstüne kurulmuş olan bu iş yerinde çalıştığına değinen Rüveyda Önalan, "Atatürk Üniversitesi Gıda Teknikerliği bölümünün mezunuyum. 2 senedir de burada çalışmaktayım. Öncelik olarak iş yeri sahibimiz Necdet beyin televizyon tamirine baktım bu bana büyük keyif verdi. İlk olarak izlemeyle işi öğrenmeye başlamıştım, sonra da tamir işlerine girdim ve daha da bu iş üzerinde isteğim çoğaldı. Eski zamanda patronum bakarken bu işe şimdi tamirlerin, yazılım işlerini ben yapmaktayım. İlk sekreter olarak başlamıştım bu şirkette ama tamirat beni cezbetti ve bu alana yönelmeye başladım." ifadesinde bulundu

“USTAM YARDIM ETTİ”

Şeyda Şener ise iş yeri içinde küçük ev aletlerinin tamiriyle uğraştığına değinerek, "19 yaşındayım. 1 senedir burada çalışmayı sürdürüyorum. Sekreterlik mesleğinde başladım ama sonra ustamın yardımıyla bu tamirat işlerini öğrenerek bu alana kaydım.” diye ifade etti.